Radar uchrání vaši obec od nevyžádaných závodníků

Povolená rychlost v obci je všem moc dobře známá, ale ani to bohužel nezastaví všechny řidiče od jejího porušování. Ať už to jsou lidé uspěchaní, nepozorní nebo prostě jen hloupí závodníci nabití adrenalinem, často potřebují znamení s nímž se vrátí do reality a zpomalí na povolenou rychlost.

Image result for fast radar

V ohrožení jsou nejen jejich životy, ale především životy osob pohybujících se po dané obci. Asi nejlepší takovou brzdou pro neuvědomělé řidiče jsou radary. Ve chvíli kdy si řidič všimne radaru, instinktivně okamžitě zpomalí na předepsanou rychlost. Radary totiž vzbuzují strach z pokut a přítomnosti policie. Radary také bývají umísťovány právě do míst a obcí, kde je nebezpečné jezdit rychle, což si při jejich spatření řidiči uvědomí a raději zpomalí, protože očekávají pohybující se občany nebo ne zrovna závodní úsek. Nejsilnější a logickou vlastností radaru je samozřejmě ukázání rychlosti, kterou daný dopravní prostředek zrovna jede. Není to prostředek jak zastavit naprosto všechny od porušování předepsané rychlosti, ale určitě si díky nim velká část uvědomí, že je čas zpomalit. V současné době jsou, co se týče nástrojů na měření rychlosti, často používané radary pro úsekové měření rychlosti. V tomto případě se pokutě nevyhnete tím, že těsně před radarem zpomalíte.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4