Jak vybrat nejlepší matrace a postele do ložnice?

Spánek, ten rozhodně patří k jednomu z aspektů, které ovlivní kvalitu Vašeho dne. Vzpomeňte si na den, kdy jste se nevyspali vůbec dobře, jste celí rozlámaní, naspali jste všeho všudy dohromady maximálně 5 hodin. Jakou máte během takového dne náladu a jde Vám všechno od ruky a hladce? Nebo se celý den všechno sype jako domeček z karet? Pokud už jste se dlouho dobře nevyspali, je ten správný čas poohlídnout se po nové kvalitní matraci a posteli. Vhodný výběr postele do ložnice spolu se správnou volbou matrace je klíčový. Roli hrají i další věci jako jsou teplota v pokoji, kvalita vzduchu, stres nebo čas strávený na mobilu, tabletu či počítači těsně před usnutím. Dnes se ale podíváme především na první základní, ale velmi důležitou volbu. Jaké matrace a postele do ložnice zvolit?

Kvalitní pohodlné postele do ložnice - dubový masiv (PS 291)

Postele do ložnice – mít kvalitní se rozhodně vyplatí 

Při výběru vhodné postele do ložnice je zapotřebí myslet na design a materiál. Postel by měla zapadnout do celého konceptu dané místnosti, ladit s dalšími prvky. A vzhledem k tomu, že postele v ložnici jsou obvykle nejhlavnějším a nejdominantnějším prvkem, vyplatí se vybírat postel jako první. Navíc ložnice je místo, kde si chcete odpočinout, relaxovat a vypnout po celém dni. Proto volba kvalitní postele do ložnice je určitě zásadní.

U postele do ložnice zbytečně nešetřete. Neříkáme ani, ať vyhazujete peníze z okna. Ale investice do kvalitní postele do ložnice se vyplatí a ta kvalitní Vám vydrží i spoustu let. Zaměřte se na materiál, velikost, kvalitu, rady prodejce i recenze. A taky dejte na svůj instinkt.

Volba kvalitní matrace je alfou a omegou 

Objemová hmotnost (hustota) pěny

Na co se při výběru matrace zaměřit? Určitě si zjistěte, jakou objemovou hmotnost (hustotu) má pěna. Klasicky se udává v kilogramech na metr krychlový. Pokud chcete, aby Vaše matrace vydržela dlouho, měla větší nosnost a zaručila Vám i vyšší komfort, sáhněte po pěně s vyšší objemovou hmotností. Kvalitu zaručí pěna o hustotě 50 kg/m3, ale skvělou volbou je i pěna o hustotě 40 kg/m3.

Častokrát se metrika nosnosti u matrací uvádí pomocí tvrdosti:

Velmi měkká (T1) – pouze do 60 kg

Měkká (T2) – 50-80 kg

Středně tvrdá (T3) – 70-110 kg

Tvrdá (T4) – 90-130 kg

Velmi tvrdá (T5) – nad 130 kg

Délka a výška

Nejoptimálnější délka matrace by měla být cca o 20-25 cm delší než výška daného uživatele. Optimální výška matrace by měla být aspoň 15 cm. Pokud jste senior nebo matraci kupujete někomu staršímu, poohlídněte se po matraci o minimální výšce 20 cm.

Dále věnujte pozornost materiálu, potahu i typu matrace (latexová, pružinová, pěnová…).

Kvalitní postele do ložnice s vhodně zvolenou matrací umí dělat s kvalitou Vašeho spánku doslova zázraky. Samozřejmě je potřeba myslet i na další aspekty, které mají vliv na kvalitu a délku spánku, ale koupě postele a matrace je prvním důležitým krokem. Moderní pohodlné postele do ložnice, rošty i matrace najdete třeba na e-shopu TREND nábytek.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4